Lego 43107: Vidiyo HipHop Robot BeatBox – mechaniczna recenzja

Lego 43107
HipHop Robot BeatBox – moja recenzja

Yo, ziomale. Oto Hip-hopowy Robot z zestawu Lego 43107. Nawijka mu się klei jak kropelka prosto z tuby wyciśnięta. Przebojowy, głośny, jak na artystę przystało. Ale czy wart wydanego nań hajsu? Zapodaję recenzję, która rozwieje wszelkie wątpliwości.

Zanim skoczę na głęboką wodę, jedna drobna uwaga: nie instalowałem aplikacji Vidiyo – na ten temat się więc nie wypowiem. Moja recenzja dotyczy tylko klocków oraz możliwości, jakie dają swojemu użytkownikowi.

W takim ujęciu zestaw wydaje się kosztowny i przyznam, że nie za bardzo interesują mnie argumenty oparte na kwestiach licencyjnych (Universal Music Group oraz powiązani artyści). Moim zdaniem zawsze należy brać pod uwagę relację ceny do oferowanej jakości – w tym przypadku samych klocków. Bo i nie każdy klient zechce korzystać z aplikacji.

Lego 43107 – recenzja

Ten zestaw kupiłem ze względu na minifigurkę. Jako zagorzały wielbiciel Lego Space cenię sobie wszystko, co jest z tym motywem kompatybilne. Wszelkiego rodzaju roboty, mechanizmy, statki kosmiczne to dla mnie okazja do zwiększania zasobów służących do tworzenia kosmicznych konstrukcji.

Nie inaczej jest w przypadku Hip-hopowego DJ-Robota. To figurka wręcz dla mnie stworzona. Oczami wyobraźni widzę grupkę znudzonych astronautów zamkniętych w bazie księżycowej. Jeden z nich nagle wpada na pomysł zorganizowania wieczoru karaoke połączonego z cosplayem. To na pewno wyrwie wszystkich naukowców z codziennej rutyny.

A jeśli ktoś przygotuje jeszcze efektowne przebranie dla swojego osobistego droida, zabawa może się rozkręcić do kosmicznych rozmiarów.

No, ale powściągnijmy na chwilę kreatywne myśli i skupmy się na recenzji.

BeatBox

Jeśli chodzi o konstrukcję BeatBoxa, jest ona prosta jak budowa cepa. A może nawet prostsza. Wystarczą trzy elementy, żeby całość była już złożona. Potem trochę (akcent właśnie na to słowo) zabawy z dekoracjami i voilà. Przygrywka zakończona, bity zaczynają przycichać, pozostaje tylko nieco rapowania. Tym razem bez niecenzuralnych słów.

Drugi etap to wnętrze BeatBoxa. Tutaj też nie ma większych zaskoczeń. Pozytywne wrażenia wiążą się z ciekawymi wzorami nadruków oraz elementem, jakim jest podstawka w kolorze żółtym (65132).

Wspomniana podstawka wydaje się mieć niewiele zastosowań. Głównie przyda się kolekcjonerom chcącym budować bardziej wymyślne wystawki z minifigurkami. Niestety ten element jest nie do końca kompatybilny z innymi klockami Lego.

Dla przykładu, dziurki u góry są zbyt małe, żeby móc zamontować jakieś łączniki. Płytka z kołkiem (o numerze katalogowym 20482) byłaby tutaj idealnym rozwinięciem możliwości, ale niestety nie pasuje.

Niemniej jest to element, który zamierzam wykorzystać do rozwijania własnej kreatywności. Chciałbym za jego pomocą stworzyć coś konkretnego. Zobaczymy, czy mi się uda.

Lego 43107 minifigurka

Minifigurka

Hip-hopowy DJ-Robot to dzieło kozackie. Jest nie tylko doskonale wykonany, ale przede wszystkim rewelacyjnie zaprojektowany. Nie mam co do tego wątpliwości, ale podam pewne szczegóły, żeby nie było nieścisłości:

 • włosy minifigurki ze złotym wizjerem – z tyłu znajduje się dodatkowo otwór, do którego można podłączyć jakieś akcesoria (mam już nawet pewien pomysł);
 • główka z twarzyczką nieco skonfundowaną, jak się zdaje – doskonale nadaje się do wszelkich inscenizacji związanych z science fiction (to jeden z tych elementów, na których zależało mi najbardziej);
 • na torsie nadrukowano efektowną perłową kurtkę – główny motyw to obwody elektroniczne, co robi pozytywne wrażenie;
 • nogi to drugi element, który bardzo chciałem zdobyć do swojej kolekcji – tutaj również znajdują się obwody elektroniczne (idealne dla kosmicznych droidów);
 • wyposażenie dodatkowe to dwa mechaniczne ramiona przymocowane do pleców – bo prawdziwy hip-hopowiec musi mieć wolne ręce, kiedy rapuje. Kto się zna, ten wie, o co mi chodzi.

DJ-Robot to jest gość, który z pewnością okaże się bardzo przydatny do moich kosmicznych instalacji. Zawsze szukam części mogących pomóc w budowie nietypowych droidów, więc z zestawu 43107 nie mógłbym nie być zadowolony.

Minifigurkę ustawiam w gablocie ze swoimi ulubionymi postaciami. I choć nieco się w tym towarzystwie będzie wyróżniać, w żaden sposób mi to nie przeszkadza.

Lego 43107 opinia

Poziom przyjemności

Hmm, zastanawiam się, co przekazać na temat zestawu, który z jednej strony zachwyca, a z drugiej – irytuje. Samo budowanie nie dostarcza zbyt wiele przyjemności. Czułem się jak haker, który próbuje dostać się do tajnych rządowych archiwów i z zaskoczeniem stwierdza, że serwer nie ma żadnych zabezpieczeń. Brakuje firewalla, a hasło to 123. Enter i po zabawie.

Kciuk w górę należy się jedynie za figurkę. Jest śliczna. Będę ją z pewnością używać w przyszłości. Nie raz i nie dwa razy – a wielokrotnie, z uporem owładniętego pasją eksploratora kosmosu, który potrzebuje wielofunkcyjnych droidów, by osiągnąć swoje cele.

DJ-Robot dostanie ode mnie drugie życie, czym zadośćuczyni za ogólnie pojętą porażkę marketingową serii Vidiyo. Nawiasem mówiąc, jej upadek mnie nie zaskoczył. Za to minifigurka z zestawu 43107 sporo się jeszcze napracuje w swoim syntetycznym życiu.

Na plus:

 • elegancka figurka, której nie znajdziesz nigdzie indziej – dla mnie bardzo przydatna przy realizowaniu różnych pomysłów związanych z tematyką SF (czyli moją ulubioną);
 • płytki 2×2 z nadrukiem – kiczowato-zabawne (takie są najlepsze).

Na minus:

 • mało zabawy za stosunkowo spore pieniądze;
 • pełną frajdę z zestawu można mieć dopiero po zainstalowaniu aplikacji, która dla mnie jest tylko stratą czasu – choć przyznaję, że pomysł oryginalny.
Lego 43107 Allegro

Podsumowanie

 • Konstrukcja: 30% (nie napracowałem się tym razem, co wielce mnie zasmuca);
 • Minifigurka: 95% (Hip-hopowy DJ-Robot mnie zachwyca, choć zamiast perłowych i złotych kolorów wolałbym białe);
 • Przyjemność z budowania: 40% (raz, dwa i… nawet się nie zorientowałem, kiedy zabawa się skończyła);
 • Wartość: 10% (ktoś tu chyba miał glitcha w programie księgowym);
 • Ogólny wynik: 44% („a imię jego czterdzieści i cztery” – takie tam skojarzenie…).

Dane szczegółowe

Numer zestawu: 43107
Nazwa zestawu: Vidiyo HipHop Robot BeatBox
Typ zestawu: ogólnodostępny, licencjonowany
Tematyka: Vidiyo, BeatBox
Liczba klocków: 73
Liczba minifigurek: 1
Data premiery: 1 marca 2021 roku
Data wycofania: 31 grudnia 2021 roku

Niniejsza strona www (oraz recenzja zestawu Lego 43107) nie jest sponsorowana, autoryzowana ani wspierana przez Grupę LEGO®. Logo LEGO®, Minifigurka, Ninjago™, Vidiyo™, City™, Star Wars™, Space™ itp. są znakami towarowymi Grupy LEGO.