Moje życie to moja pasja

Może niezbyt zgrabne jest to zdanie, ale doskonale oddaje moje podejście do codzienności. Jestem bowiem człowiekiem, który od lat poświęca większość czasu na rozwijanie tego, co go najbardziej fascynuje.

Mam kilka dziwnych pasji. Mam także hobby, które są dość pospolite i mało spektakularne. Ale najważniejsze, że każde z nich daje mi satysfakcję. Pewnie niejednokrotnie na ten temat tutaj napiszę.

Jak było…

8segment to strona, którą założyłem wiele lat temu i… wielokrotnie zmieniałem jej zakres tematyczny. Najpierw pisałem o rozwoju osobistym, co szybko zaczęło mnie męczyć. Uświadomiłem sobie, że za bardzo kręci się to wokół robienia biznesu. Wiele osób zajmujących się rozwojem osobistym myśli o kasie i szeroko pojętej karierze zawodowej. Chcą odnieść sukces materialny. Niby nie ma w tym nic złego, ale mnie to jakoś nigdy za bardzo nie interesowało.

Dlatego też zacząłem pisać o duchowości (niezwiązanej z żadną religią). Po jakimś czasie stworzyłem projekt, na potrzeby którego założyłem inną stronę (przewodnikduchowy.pl) – a wtedy 8segment stracił większość artykułów i opustoszał.

Przez jakiś czas hulał tu sobie wiatr. Kompletnie nie miałem pomysłu na tę domenę.

Postanowiłem więc poświęcić ją jednej z moich pasji, jaką jest zbieranie cytatów z czytanych przeze mnie książek.

I tak przez ładnych kilka lat wisiała sobie ta stronka w Internecie.

Od czasu do czasu coś na nią wrzucałem, ale nie czułem tego pomysłu. Stron z cytatami jest całkiem sporo, więc mój projekt nie był niczym niezwykłym. Nie ma się co dziwić, że nie budził w mojej małej duszyczce wielkiego entuzjazmu.

Aż tu pewnego razu, gdy dzień był wietrzny i ponury, wpadłem na pomysł kolejnej przemiany.

Od jakiegoś czasu zastanawiałem się nad kilkoma artykułami na temat kolekcjonowania. Problem w tym, że nie bardzo pasował ten temat do moich pozostałych stron.

Myślałem nawet o nawiązaniu współpracy z jakimś interesującym portalem, ale pisanie dla kogoś zawsze mnie irytowało. Wolę publikować u siebie.

Hola, hola – pomyślałem – przecież mam jeszcze jedną stronę, z której mało korzystam.

I tak oto po raz kolejny wybebeszyłem 8segment z większości artykułów, robiąc tym samym miejsce do pisania o kolekcjonowaniu oraz pasji życia.

Jak będzie…

Nowa odsłona powstała z myślą o wszystkich kolekcjonerach, pasjonatach i ludziach pragnących wieść piękne życie. Moim celem jest zbieranie tutaj ciekawych informacji dotyczących głównie kolekcjonerstwa, ale też specyficznego stylu życia, jaki się z tym łączy.

Od czasu do czasu będą się tutaj także pojawiać teksty poświęcone pewnym rozważaniom, które od lat zaprzątają mi głowę, ale dotąd nie miałem miejsca na ich publikację.

Mam nadzieję, że z czasem strona ta rozwinie się w atrakcyjny projekt. Być może uda mi się zarazić kogoś pasją – nie ma znaczenia, jakiego rodzaju, byle była pozytywna.

Potraktuję tę stronę jak wyzwanie. Będę nad nią pracować z zaangażowaniem, bo tylko w ten sposób można stworzyć coś wartościowego.

Niczym wytrawny artysta tworzący obraz postaram się dbać o każdy szczegół, poprawiać błędy, uatrakcyjniać… rozwijać swoje dzieło, aż stanie się piękne.

I nikt nie powie mi, że się nie staram. A już na pewno nie będę żałował ani jednej chwili, którą poświęcę Ósmemu Segmentowi.