Moje życie to moja pasja

Jesteś Ósmym Segmentem

Jesteś ósmym segmentem wszechświata. Jesteś pierwszym i ostatnim ogniwem. Najmniejszą jego cząstką spajającą wszelkie istnienie w jedność. Tak samo jak wszechświat, jesteś nieskończony i doskonały. To tyle tytułem wstępu.

Czytając moje teksty, zapomnij o takich śmiesznych pomysłach jak dualizm, dobro i zło; nie licz na to, że odpowiem na odwiecznie stawiane przez człowieka pytania dotyczące sensu istnienia, życia pozagrobowego czy Boga. Ja nie z tych, którzy uzurpują sobie prawo szerzenia herezji z uśmiechem na twarzy mówiącym: „to ja mam rację, ja znam tajemnicę”. Nie będę udawał kogoś, kim nie jestem.

A kim jestem? Poszukiwaczem. To wszystko. Obserwuję swoje otoczenie, badam wszechświat i rozglądam za jakimiś lichymi wskazówkami, mogącymi uchylić rąbka tajemnicy. Wiem, że wszystkich odpowiedzi nigdy nie poznam. Nie pragnę tego nawet. Bo cóż miałbym potem robić?

Zacznijmy od początku

Powiadają, że wszystko we wszechświecie jest jednością. Nie ma znaczenia, kto tak mówi – takie są fakty. Nie znajdziemy nawet jednej rzeczy oddzielonej od reszty. Jesteśmy zanurzeni w przestrzeni, ale przestrzeń jest również w nas. Otacza nas mrok, lecz to my jesteśmy najczarniejszą ciemnością. Światło atakuje nas każdego dnia, lecz to my jesteśmy jego źródłem. Brzmi to nieco bezsensownie, prawda? Mrok i światło przedstawiam jako dwie strony tej samej monety. To dlatego, że są one od siebie uzależnione. Światło nie istniałoby bez mroku. I na odwrót, jeśli zabraknie światła mrok będzie niczym. Nawet byśmy go nie zauważyli.

NieskończonośćPierwszym krokiem na drodze Rozwoju Osobistego, musi być uświadomienie sobie tej podstawowej zasady: wszystko jest jednością. Ty i wszechświat, ty i Bóg, ty i ja, ty i ziarenko piasku na libijskiej pustyni. Wybierz pierwszy lepszy kamień leżący przy drodze, a będziesz trzymał w ręku samego siebie. Dopiero, gdy wyzbędziesz się nawyku myślenia o sobie jako odrębnej od wszechświata jednostce, będziesz mógł dostrzec świat w jego prawdziwej formie. Znikną wszelkie podziały, znikną ograniczenia i przeszkody w rozwoju osobistym. Dostrzeżesz, jak bardzo wszystko się wzajemnie uzupełnia, przenika przez siebie, składając na jedną ogromną mozaikę istnienia.

Z tego też powodu określam cię mianem Ósmego Segmentu. To taka mała gra słów. Segment oznacza część większej całości. Nie da się zaprzeczyć, że tym właśnie jesteś. Sedno prawdy o tobie leży jednak w liczbie „osiem”. Ósemka jest niczym innym jak tylko kopniętym znakiem nieskończoności. Jesteś przecież nieskończony. Skoro bowiem wszechświat (a może wolisz słowo Bóg?) jest nieskończony, każda jego część, nawet najmniejsza, jest również nieskończona. To bardzo proste. Uczyłeś się o tym na lekcjach matematyki w szkole podstawowej, pamiętasz?
Policzmy sobie trochę. Ile to będzie:
1/2 x ∞ = ?
3/4 x ∞ = ?
75/214 x ∞ = ?

Ile wynosi ułamek nieskończoności? Jakikolwiek ułamek. Choćbyś podzielił nieskończoność na miliardy maleńkich części, nie jesteś w stanie zmienić natury nieskończoności. Nawet najmniejsza część nieskończoności również jest nieskończona. A zatem:
1/2 x ∞ = ∞

Oto cała prawda o tobie i o każdym z nas. Czy muszę dodawać coś jeszcze?

Jakie są implikacje świadomości, że jest się istotą nieskończoną? O tym napiszę innym razem.

Powrót do spisu treści:
Poradnik duchowy dla początkujących

Interesujący materiał? Powiadom znajomych:
Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterEmail this to someone
Komentarze
 1. Greg
 2. Trzy
 3. Trzy
 4. Wojciech P. P. Zieliński
 5. Wojciech P. P. Zieliński
 6. Trzy
 7. Wojciech P. P. Zieliński
 8. Andrzej
 9. Integralny
 10. Michał
 11. Wojciech P. P. Zieliński
 12. SzanujeSwojeDaneOsobowe
 13. Wojciech P. P. Zieliński
 14. SzanujęSwojeDaneOsobowe
 15. Wojciech P. P. Zieliński
 16. Zuza

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

© 2009-2017 Life Coaching. Wszystkie prawa zastrzeżone. W oparciu o MyThemeShop.