Moje życie to moja pasja

Bardzo lubię swoje słabości

Ostatnio zacząłem oglądać serial telewizyjny pt. „Endgame”. Jego bohaterem jest ekscentryczny mistrz szachowy, którego niektóre wypowiedzi są – według mnie – niezwykle inspirujące. Jedną z takich myśli chciałbym się teraz z tobą podzielić. Myślę, że jest ona na tyle ciekawa, że rozważenie jej przyniesie ważne efekty w pracy nad sobą każdego człowieka.

Oto Cytat:

Bardzo lubię swoje słabości. Chcesz wiedzieć dlaczego? Ponieważ odwracają uwagę przeciwników od moich mocnych stron.

Mistrz szachowy wygrywa partię dzięki dobrze zaplanowanej strategii. Zwodzi przeciwnika, niczym wytrawny generał odsłaniając lewą flankę, jednocześnie koncentrując siły po prawej. Wyprowadza zdecydowane uderzenie wiedząc, że wygra. Nie waha się, nie wątpi w swoje zdolności, nie dopuszcza myśli o porażce.

Mistrz duchowy jest zawsze szczery; nawet jeśli to będzie go przedstawiać w złym świetle. Nie będzie ukrywał swoich myśli i planów; zamiast tego odkryje się w każdym miejscu i pozwoli przeciwnikowi wyprowadzić cios. Nie sprzeciwi się jego sile, lecz przyjmie ją i  wchłonie w siebie. Mistrz duchowy nie wygra żadnej potyczki. Nie przegra jednak nigdy, ponieważ nie będzie walczył.

SłabościOboje – zarówno szachista, jak i mędrzec – w ostatecznym rozrachunku zyskują to samo: czyste pole, przygotowane do wprowadzenia nań uczestników kolejnej gry. Szachista rozstawia figury, mędrzec rozstawia słowa. Tak rozpoczyna się następny cykl.

Oboje są świadomi swoich słabości i czerpią z nich siłę potrzebną do codziennego istnienia. Nie lękają się przeciwności losu, gdyż potrafią je pokonać w kilku zaledwie gestach. Słabości są doskonałą tarczą i dobrze zahartowanym mieczem, jeśli użyć ich z głową.

Przyjrzyj się swoim słabościom, a dostrzeżesz swoją prawdziwą siłę. Tak jak miękkość wody potrafi pokonać twardość kamienia, tak słabości pokonują przeszkody, które zdają się być nie do przebycia. Dbając o rozwój swojego ducha nie bójmy się zatem korzystać ze swoich słabości. Mogą być bardzo dobrym punktem wyjścia do pracy nad sobą. Wraz z nimi nauczymy się pokonywać przeszkody pojawiające się na drodze do naszego celu.

Powrót do spisu treści:
Poradnik duchowy dla początkujących

Interesujący materiał? Powiadom znajomych:
Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterEmail this to someone
Komentarze
  1. Sylpie
  2. Wojciech P. P. Zieliński
  3. Stefan C.
  4. Krysia
  5. Anna
  6. Wojciech P. P. Zieliński
  7. Judyta
  8. Jacek Oskiera

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

© 2009-2017 Life Coaching. Wszystkie prawa zastrzeżone. W oparciu o MyThemeShop.