Ciekawostki o zdrowiu


Zalety kopru włoskiego

Fantastyczne zalety kopru włoskiego

Koper włoski pochodzi z regionu śródziemnomorskiego, ale obecnie uprawia się go w wielu rejonach świata. Jest to roślina zielna z żółtymi kwiatami i pierzastymi liśćmi. Koper często... Czytaj całość »

Uważaj na e-papierosy

Uważaj na e-papierosy

Japońscy naukowcy niedawno ogłosili, że niektóre e-papierosy zawierają dziesięciokrotnie więcej substancji rakotwórczych niż zwykłe papierosy. Przeprowadzone badania wykazały, że... Czytaj całość »

Jedz i żyj długo

Jedz i żyj długo

Regularne ćwiczenia oraz odpowiednia dieta to najlepsze sposoby na utrzymanie zdrowia oraz dobrego samopoczucia. Istnieją jednak produkty żywieniowe, które posiadają pewne szczególne... Czytaj całość »


Twój smartfon cię ogłupia

Twój smartfon cię ogłupia

Nie od dzisiaj wiadomo, że telefon komórkowy może ograniczać używanie przez człowieka pamięci. Kto dziś pamięta numery telefonów do swoich najbliższych? Większość z nas ma zapisane wszystko w kontaktach i wystarczy ... Czytaj całość »

Żyj zdrowo – nie kłam

Żyj zdrowo – nie kłam

Według dr Anity E. Kelly z Uniwersytetu Notre Dame, mówienie prawdy może znacznie poprawić zdrowie każdego człowieka. Przeprowadziła ona badania mające na celu sprawdzenie, czy kłamstwo... Czytaj całość »

Aborcja za czy przeciw

Aborcja – za czy przeciw?

Aborcja to bardzo gorący i kontrowersyjny temat; zawsze wywołuje burzliwe dyskusje i nie bardzo widać możliwości pogodzenia jej zwolenników i przeciwników. Jest to temat o tyle istotny... Czytaj całość »


Sok jest dobry

Sok jest dobry!

Stojąc w supermarkecie, czytam umieszczane na opakowaniach informacje o składnikach. Sprawdzam, czy spożywane przeze mnie produkty są zdrowe i ile zawierają „chemii”. Nie tylko ja... Czytaj całość »

Witamina D

Witamina D

Wyniki badań ogłoszonych niedawno w British Journal of Nutrition wykazują, że ponad jedna trzecia światowej populacji cierpi na niedobór witaminy D. Jest to informacja bardzo... Czytaj całość »

Miód zamiast antybiotyku

Miód zamiast antybiotyku

Lekarze bardzo często przepisują antybiotyki. Zbyt często. Robią to dlatego, że w ten sposób osiąga się szybki efekt. A w dzisiejszych czasach na tym nam bardzo zależy. Nie chcemy chorować... Czytaj całość »


Zalety picia wody z cytryną

Zalety picia wody z cytryną

Cytryny są zdrowe – chyba nie muszę nikogo przekonywać. To owoc bogaty w składniki odżywcze, takie jak wapń, potas, fosfor, magnez, witamina C. Zawiera także śladowe ilości żelaza i witaminy A. Cytryna posiada... Czytaj całość »

Magia cebuli

Magia cebuli

Warzywo to należy do najpopularniejszych na świecie oraz najzdrowszych. Pomimo faktu, że często przez nie płaczemy, powinniśmy spożywać je jak najczęściej. Już w czasach starożytnych... Czytaj całość »

Pij mleko, będziesz chory

Pij mleko, będziesz chory

Mleko jest idealnym pożywieniem… dla dziecka; pod warunkiem, że pije mleko swojej matki. Krowie mleko jest wspaniałym pokarmem tylko i wyłącznie dla cielaków. Wszystko, co wiesz na... Czytaj całość »