Lego 60314: Policyjny pościg za furgonetką z lodami [Recenzja dla kolekcjonerów]

Lego 60314
Policyjny pościg za furgonetką z lodami – moja recenzja

Kiedy ktoś chce ukraść pieniądze z bankomatu, musi się wykazać nie lada pomysłowością. Tak też stało się w przypadku Ice (Lo) oraz Cream (Dy) – pary złodziejaszków z zestawu Lego 60314. Wpadli oni na przebiegły pomysł. Niestety nie dość przebiegły, skoro we wszystkim połapała się młoda policjantka (imię objęte tajemnicą służbową).

W policjantów i złodziei bawił się chyba każdy, gdy był dzieckiem. Nic dziwnego, że ten motyw jest od lat niezwykle popularny w przypadku klocków Lego. Znam dzieciaki, które mają mnóstwo tego typu zestawów i często się nimi bawią.

Ale w mojej głowie pojawia się dzisiaj pytanie, czy także dorosły kolekcjoner klocków Lego może w policyjnych zestawach znaleźć coś dla siebie? Jako że są bardzo liczne (to jeden z najpopularniejszych motywów), wartości kolekcjonerskiej zwykle nie mają zbyt dużej.

Od tej zasady są jednak wyjątki.

Lego 60314 – recenzja

Co zawiera pudełko? Oprócz minifigurek (o nich za chwilę) znajdziemy tutaj dwa pojazdy – kolorową ciężarówkę z lodami, stanowiącą przykrywkę dla złodziei, oraz radiowóz. Do tego jest jeszcze bankomat. Ten ostatni jest właśnie celem zakamuflowanych rabusiów.

Zestaw Lego 60314 został zaprojektowany dla dzieci, a więc ma kilka rozrywkowych szczegółów: oba pojazdy są w stanie czymś strzelać – lodami lub drogowymi kolcami. Poza tym bankomat został tak zaprojektowany, żeby złodzieje bez problemu mogli wyrwać go ze ściany. Czyżby ktoś tutaj promował przestępczość? Oby nie!

Jest to średniej wielkości zestaw z bardzo dużym potencjałem rozrywkowym. Dzieciaki mogą się świetnie bawić. Zresztą wystarczy spojrzeć na zdjęcia, żeby się o tym przekonać.

Ale co może na temat tego zestawu powiedzieć ktoś nieco starszy? Z tego, co mi wiadomo, większość kolekcjonerów nie zwraca zbytniej uwagi na Lego City. Są to komplety produkowane w dużych ilościach, toteż ich wartość kolekcjonerska jest znikoma. Od czasu do czasu pojawia się coś wartego uwagi, ale na tyle rzadko, że łatwo jest przegapić kolejną perełkę.

Właśnie takim maleńkim skarbem są dwie minifigurki znajdujące się tutaj. Mam oczywiście na myśli przebranych za wielkie lody złodziejaszków.

Lego 60314 minifigurki

Minifigurki

Ice (Lo), czyli kobieta parająca się przestępczą działalnością – sama w sobie jest unikatowa, ale jeśli dodasz lodowy kostium (ciemny lazur), pojawi się przed twym obliczem postać mogąca uświetnić każdą kolekcję minifigurek.

Cream (Dy) – facet w różowej czapeczce i koszuli. Choć nie wygląda zbyt męsko, stanowi część maleńkiej serii postaci przebranych za loda. Idealnie uzupełnia swoją partnerkę – tak wizualnie, jak i pod względem niezbyt uczciwej osobowości.

Policjantka – minifigurka składająca się z raczej pospolitych elementów. Tors występuje aż w 15 zestawach (na tę chwilę), więc nie jest trudny do zdobycia. Pozostałe elementy też nie są unikatowe. Jeśli zapragniesz zdobyć tę figurkę poza zestawem, raczej nie napotkasz poważniejszych problemów.

Poziom przyjemności

Montaż idzie dobrze i nie sprawia żadnych kłopotów, dzięki czemu szybko można przejść do zabawy (w przypadku dzieciaków). Dla mnie natomiast satysfakcja płynęła głównie z podziwiania minifigurek Ice i Cream. Szybko znalazły się w gablocie, uświetniając swoją obecnością moją pracownię.

Pojazdy wylądowały na półce, obok innych zestawów. Prezentują się całkiem nieźle, choć niezbyt pasują do stojącego w pobliżu statku kosmicznego. Może czas na małe przemeblowanie?

Na plus:

  • minifigurki z lodowymi kostiumami (!) – jeśli ktoś kolekcjonuje różnego rodzaju tematyczne przebrania, będzie zachwycony;
  • zestaw łatwy w montażu, atrakcyjny pod względem rozrywkowym – wyrzutnia lodów bardzo pomysłowa;
  • w radiowozie znajduje się mechanizm pozwalający rozsypywać kolce na drodze – niby nic wielkiego, a cieszy;
  • świetny zestaw na prezent dla małych i dużych.

Na minus:

  • hmm, chyba tym razem nie znajduję nic, do czego mógłbym się doczepić.
Lego 60314 Allegro

Podsumowanie

  • Konstrukcja: 75% (prosta, nie wymaga intelektualnego wysiłku);
  • Minifigurki: 90% (lodowe kostiumy!);
  • Przyjemność z budowania: 80% (ruchome elementy już podczas budowania sprawiają sporo frajdy);
  • Wartość: 70% (przyzwoita ilość klocków za niezbyt wygórowaną cenę, a w dodatku dwie niesamowite minifigurki dla kolekcjonerów);
  • Ogólny wynik: 79% (dla dziecka świetna zabawa, dla dorosłego – piękne figurki do kolekcji).
Lego 60314

Dane szczegółowe

Numer zestawu: 60314
Nazwa zestawu: Ice Cream Truck Police Chase
Typ zestawu: ogólnodostępny
Tematyka: City, Policja
Liczba klocków: 317
Liczba minifigurek: 3
Data premiery: 1 stycznia 2022 roku

Niniejsza strona www nie jest sponsorowana, autoryzowana ani wspierana przez Grupę LEGO®. Logo LEGO®, Minifigurka, Ninjago™, Vidiyo™, City™, Star Wars™, Space™ itp. są znakami towarowymi Grupy LEGO.