Moje życie to moja pasja

Tao Te Ching na dobry początek

Zapraszam do przeczytania polskiego tłumaczenia starożytnej księgi, która odcisnęła niebagatelne piętno na ludzkich umysłach na przestrzeni ostatnich 2500 lat. Mądrość zawarta w kilkudziesięciu krótkich rozdziałach stanowi kwintesencję dążenia do doskonałości – osiągniętej w umyśle, sercu i duszy.

Drugi wpis na tym blogu chciałbym poświęcić zaproszeniu was do lektury starożytnej księgi Tao Te Ching (Daodejing). Nie będę pisał o niej zbyt wiele. Wystarczy informacja, że jest to stara i mądra księga, którą naprawdę warto przeczytać. Wszyscy tutaj jesteśmy po to, by uczyć się nowych rzeczy, doskonalić się i rozwijać. Myślę, że to doskonała okazja.

Jakiś czas temu dokonałem transkrypcji „Księgi Drogi i Cnoty”, gdyż dostępne w Polsce wersje tego dzieła były – jak dla mnie – wysoce niezadowalające. Zaprojektowałem niewielką stronkę i umieściłem na niej wszystkie rozdziały Tao Te Ching. Zadbałem również linki do wersji w PDF dla osób chcących posiadać cały tekst na dysku swojego komputera.

Jeśli pragniesz ustawicznie kroczyć ścieżką rozwoju, jeżeli jesteś człowiekiem otwartym na nieskończoność wszechświata, jeśli potrafisz przystanąć na widok maszerującego wytrwale owada, jeśli zachwyca cię kropla wody… jeśli to wszystko jest udziałem twojego życia, nie możesz przejść obojętnie obok Tao Te Ching. Przeczytaj pierwszy rozdział, a przeczytasz i pozostałe osiemdziesiąt. Jeśli natomiast zapoznasz się ze wszystkimi, nie wahaj się powrócić natychmiast do tego pierwszego. Zapewne odczytasz go w zupełnie inny sposób.

Książka jest dostępna całkowicie za darmo w wersji elektronicznej pod tym adresem.

DaodejingTao Te Ching
Autor: Laozi
Transkrypcja: Wojciech P. P. Zieliński
ISBN: 978-83-928829-0-9
Poznań 2009 r.

 

Interesujący materiał? Powiadom znajomych:
Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterEmail this to someone
Komentarze
  1. Joanna K.
  2. Eryk Walczewski
  3. Anastazja
  4. Nana
  5. Wojciech P. P. Zieliński
  6. virgo
  7. ania
  8. Monika
  9. Wojciech P. P. Zieliński
  10. ktośtam

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

© 2009-2017 Life Coaching. Wszystkie prawa zastrzeżone. W oparciu o MyThemeShop.