Moje życie to moja pasja

O stronie

Witaj na moim blogu.

Jestem człowiekiem, który żyje z pasją. Moja egzystencja to wspaniała podróż. Czasem jest lepiej, czasem gorzej – nie ulega jednak wątpliwości, że przeżywam niesamowitą przygodę. Od wielu lat nie mogą wyjść z podziwu nad światem i możliwościami, jakie przed każdym człowiekiem stoją otworem. Miałem okazję zbadać najgłębsze zakamarki ludzkiej duszy i poszukiwać odpowiedzi na najważniejsze ze wszystkich pytań. Udało mi się poznać kilka sekretów wszechświata, choć wciąż wiele pozostaje poza moim zasięgiem.

Często słyszę narzekania na stan naszej gospodarki, na polityków, Kościół. Źle się dzieje na całym świecie. Moi znajomi ciągle rozprawiają o tym, co należy zrobić, by zmienić świat. Mają wiele pomysłów. Niestety większość z nich jest nierealnych. Nie ujmują bowiem sedna problemu. Pragną zmieniać świat, a tak naprawdę człowiek powinien patrzeć na siebie. To w nim powinna dokonywać się zmiana. Nie patrzmy więc na innych. Zwróćmy baczniejszą uwagę na to, co dzieje się w naszym wnętrzu.

Nie będę ukrywał. To trudna sztuka. Oczywiście istnieje sposób na to, by wszystko zmieniło się na lepsze: to edukacja. Nie chodzi jednak o tę szkolną edukację, która częściej uczy nikomu niepotrzebnych bzdetów i ogranicza umiejętność kreatywnego myślenia. Chodzi o uniwersalną edukację społeczno-duchową.

Od lat próbuję przekazywać swoim znajomym i rodzinie rzeczy, których zdają się nie rozumieć. Jestem przez to postrzegany, jako „dziwak”. I nie mam nic przeciwko temu. W moim odczuciu „dziwny”, znaczy „dobry”. Bo gdy tzw. normalność wydaje się koszmarna, każde od niej odstępstwo jest piękne.

Dlaczego powstała ta strona?

CoachingOdpowiedź jest bardzo prosta: ponieważ chcę dzielić się swoimi spostrzeżeniami i wiedzą. To najlepszy znany mi sposób na pomaganie innym ludziom. Tylko przez rozpowszechnianie wiedzy można coś zdziałać w naszym świecie. I bynajmniej nie chodzi mi o budowanie utopijnego społeczeństwa. To niewykonalne. Zawsze znajdzie się ktoś nieszczęśliwy i pokrzywdzony przez los. Niemniej przez właściwą edukację możemy zminimalizować cierpienie większości ludzi.

Tak przyświeca mi cel: rozpowszechnianie wiedzy, która pomaga budować lepsze życie. Jeśli i ty pragniesz rozwijać się i stawać lepszym człowiekiem, z pewnością znajdziesz tutaj sporo przydatnego materiału.

W niniejszym Serwisie znajdziesz zarówno opisy moich własnych poszukiwań, jak i przemyśleń innych znanych mi ludzi. Nie jestem wszechwiedzący, więc nie traktuj mnie w ten sposób. Jestem uczniem i poszukiwaczem – nikim więcej. Znajdując inspirację, chcę się nią podzielić; znajdując niebezpieczeństwo, chcę przed nim ostrzec; znajdując okruszek mądrości, nie próbuję go zatrzymać tylko dla siebie – wolę przekazać dalej.

Pisząc artykuły staram się usystematyzować i skoncentrować w jednym miejscu zdobywaną wiedzę z danej dziedziny. Czasami człowiek potrzebuje sposobu na zapisanie swojej drogi. W szczególności, jeśli ta droga jest kręta i wieloaspektowa. Nie sposób wszystkiego zapamiętać, a mnogość ciekawych miejsc w świecie (zarówno realnym jak i wirtualnym) może przytłoczyć. Zamiast buszować każdego dnia po dziesiątkach stron www, wolę zostać na tej jednej. Zamiast przeczesywać Internet za każdym razem, gdy poszukuję konkretnej informacji, wolę zanotować ją w jednym miejscu. Dzięki temu wystarczy wrócić do swojego własnego archiwum.

Dlaczego? Przecież poszukiwania są kwintesencją rozwoju osobistego! Ano dlatego, że czas poświęcony na poszukiwania wciąż tych samych rzeczy uważam za stracony. Jeśli już raz coś znajdę, umieszczam w swoim sercu i umyśle – po czym rozglądam się za następnym kawałkiem układanki zwanej potocznie istnieniem. Jeśli będę wciąż rozglądał się za tymi samymi częściami, nigdy nie ułożę całego obrazu. Praca nad sobą przypomina nieco puzzle. Ludzkie życie to kupka porozrzucanych elementów, których odnajdywaniem zajmujemy się każdego dnia. Mimo, że każdy z tych elementów wydaje się być odrębną całością – nie jest nią. To tylko maleńka część, nierozerwalnie złączona z resztą.

Kilka fragmentów rzeczywistości znajdziesz więc tutaj. Do innych podam linka lub coś w tym stylu. Jeszcze innych będziesz musiał poszukać samodzielnie i być może wskażesz mi do nich drogę (za co będę ogromnie wdzięczny). Czy znajdziemy wspólnie obraz, który staramy się ułożyć? Być może. Z pewnością jednak postaramy się świetnie bawić podczas układania wszystkich elementów.

Interesujący materiał? Powiadom znajomych:
Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterEmail this to someone
Komentarze
  1. Gość
  2. alicja

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

© 2009-2017 Life Coaching. Wszystkie prawa zastrzeżone. W oparciu o MyThemeShop.